Pes, kocour a sirotek - Putování podivuhodné trojice skoro až na konec světa

Kód: 7429623

Úplný název:

Pes, kocour a sirotek - Putování podivuhodné trojice skoro až na konec světa (Kalenda František):

Autor a popis:

Kalenda František, Vyšehrad, 192 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
 

Když k bráně komendy řádu johanitů v Mailbergu u jihomoravské hranice doputuje dvojice podezřelých cizinců, znamená to pro Martina jediné: vzít nohy na ramena. Osiřelý dvanáctiletý čeledín od koní netuší, proč mu ti hrdlořezové usilují o život. Ví pouze tolik, že musí na radu otce Gastona prchat daleko na Východ a v srdci tehdejšího křesťanského světa Konstantinopoli vyhledat strýce, který jediný zbyl z jejich rodu. Strastiplná výprava, na níž se k chlapci a jeho věrnému psovi přidají dcera loupeživého vladyky, její kocour a značně pochybný rytíř Samuel, je jako každý dobový příběh iluminována krvelačnými úklady, černou magií a také humorem odrážejícím skutečnost, že Martin rozumí řeči zvířat. Dobrodružný román mladého autora poutavě ilustruje stanovisko historiků mentalit, že „temný“ středověk nebyl zdaleka černobílý, a zjednal si za tím účelem pozoruhodného vypravěče. Na cestě přes Olomouc, Prešpurk a po řece Dunaji až k tehdejšímu pupku světa u Bosporu čtenáři od 10 let poznají, jak se lidé v polovině dvanáctého století živili či škorpili, z čeho se těšili a jak hřešili, čeho se báli, proč se káli a jaké je ovládaly předsudky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pes, kocour a sirotek - Putování podivuhodné trojice skoro až na konec světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pes, kocour a sirotek - Putování podivuhodné trojice skoro až na konec světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pes, kocour a sirotek - Putování podivuhodné trojice skoro až na konec světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pes, kocour a sirotek - Putování podivuhodné trojice skoro až na konec světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pes, kocour a sirotek - Putování podivuhodné trojice skoro až na konec světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dětská dobrodružství

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Dětská dobrodružství / Pes, kocour a sirotek - Putování podivuhodné trojice skoro až na konec světa