Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě

Kód: 9052328

Úplný název:

Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě (Best Nicholas):

Autor a popis:

Best Nicholas, Omnibooks, 304 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
110 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Konec dubna 1945. Zohavená těla Mussoliniho a jeho milenky visí za nohy v Miláně a nepřátelsky naladěný dav píská a posmívá se. Adolf Hitler v zoufalé snaze uniknout stejnému osudu vydává příkaz, aby jeho tělo bylo po smrti spáleno. Obávaný vůdce Německa nikdy nepřipustí, aby nepřátelé měli pocit uspokojení z potupení jeho těla. V kritických dnech mezi 28. dubnem a 2. květnem 1945 byl svět svědkem smrti dvou fašistických diktátorů a pádu Berlína. Tyto události signalizovaly konec šest let trvající války v Evropě. Jsou popsány v řadě historických knih a memoárů. Nicholas Best je podává čtenáři v podobě kroniky, sestavené z osobních svědectví lidí, kteří tyto vzrušující dny prožívali. Pracuje s již existujícími historickými prameny, dává je do zajímavých souvislostí a doslovně cituje ty nejzajímavější zážitky.
Autor čerpá ze vzpomínek slavných nebo budoucích slavných osobností, například Sofie Lorenové, Simona Wiesenthala, Güntera Grasse, Hildegrad Knefové nebo Viktora Klemperera. Máme možnost sledovat fotografku Lee Millerovou dokumentující nacistická zvěrstva; budoucího papeže Benedikta, jenž se vrací domů a při tom doufá, že ho nechytnou a nepopraví za dezerci od jeho jednotky pěšáků; Audrey Hepburnovou, která se už nemusí bát nucené služby v nevěstinci Wehrmachtu. Dokonce můžeme číst popis dekadentních sexuálních orgií v Hitlerově bunkru od jednoho lékaře SS.
Zkušeným propojením těchto osobních vyprávění vytvořil Best přesvědčivou kroniku pěti dní na konci války, kdy se Evropa konečně zbavovala smrtelného sevření nacismem. Je to příběh několika ohromně vzrušujících dní, ale je to také obrázek celého světa na konci tohoto výjimečného týdne. Vyprávění má spád, místy je brutální, jindy zase dojímavé. Čte se jedním dechem a připomíná dny skomírající vlády Osy, když se spojenecké armády blížily k Berlínu.
Součástí knihy je osm stran obrazové přílohy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Pět dnů - Očitá svědectví z posledních dnů 2. světové války v Evropě