Petr a zloději stínů

Kód: 0002103

Úplný název:

Petr a zloději stínů (Barry Dave, Pearson Ridley):

Autor a popis:

Dave Barry, Albatros, 448 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
232 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pokračování Petra a Hvězdných strážců má kouzlo i pro ty, kteří první díl neznají.   Kniha  nerozvíjí události z prvního dílu, je tedy naprosto srozumitelná pro ty, co  Petra, který   dokáže létat,  dosud neznají.

Petr se  nezměnil   a nevyrostl ani o píď,  ale je  uznávaným vůdcem  čtyř sirotků Thomase, Jamese, Tlouštíka Teda a  Prentisse. Děti žijí na ostrově  Země Nezemě, a bylo by to vcelku sympatické místo k životu, kdyby se na něm nezabydleli také  Kníráč Strašlivý s piráty. (Nic jiného jim totiž nezbylo, když neměli na čem z ostrova odplout). Kníráč, v tomto dílu  nyní kapitán Hook,  dostal novou přezdívku podle zahnutého háku, který si pořídil na pahýl levé ruky.

Jako kdyby nestačili krokodýl, kapitán Hook a piráti, k  ostrovu připluje další loď s podivnou posádkou, lordem Ombrem (z franc. slova Ombrage, stín) a jeho poskokem Nerezzou, s dřevěným  zobcem jako protézou místo nosu. Když noví vetřelci nenajdou na ostrově  truhlu s kouzelným hvězdným jantarem,  zamíří do Londýna, kam, jak se dozvěděli, ho odvezli Hvězdní strážci. Petr se  rozhodne Hvězdné strážce, lorda Astera a Molly, varovat.  Tak daleko by však Petr nedoletěl, ukryje se  proto na lodi  lorda Ombra  a sleduje ho na lodi, v přístavu i v bludišti Londýna, kde zažívá dobrodružství podobné   dickensovým hrdinům, bloudí, dostane se mezi  zloděje a malé žebráky do vězení,  nakonec najde Molly  a jejího přítele George Darlinga,  kteří bydlí v domě v Kensingtonské zahradě.  Petr má mocného protihráče. Lord Ombra je zlo  ani ne v lidské podobě,   jeho  tvar se mění, těká, přelévá se  a je nebezpečný zvlášť v noci, kdy nabývá na síle  a ovládá ty, jejichž stínu se dotkl. V dramatickém závěru, v němž nechybí honičky s  vlčí smečkou, se dětem podaří ochránit lorda Astera   při důležitém obřadu, kdy paprsek hvězdného jantaru  opouští zemi a  vrací se zpět do vesmíru.

Autoři byli inspirováni Petrem Panem (nestárnoucí hrdina Petr, který dokáže létat, malá víla, která ho doprovází,  prostředí Kensingtonské  zahrady i postava George Darlinga).    Dobrodružství jsou stejně poutavá  i  v novém prostředí   křivolakých uliček  Londýna a  temného  Toweru, skrývajícího  mnoho tajných schodišť a tajné kobky.  Petra doprovází  a chrání  drobounká víla, proměněná z  malého ptáčka hvězdným jantarem.

Nahlédnout do Petr a zloději stínů Nahlédnout do Petr a zloději stínů

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Petr a zloději stínů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Petr a zloději stínů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Petr a zloději stínů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Petr a zloději stínů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Petr a zloději stínů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sci-fi, fantasy pro dospělé