Pirátský kodex - Od ctihodných zlodějů po současné ničemy

Kód: 2061239

Úplný název:

Pirátský kodex - Od ctihodných zlodějů po současné ničemy (Lewis Brenda Ralph):

Autor a popis:

Lewis Brenda Ralph, NAŠE VOJSKO, 200 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Přísahali piráti svou věrnost skutečně na zkřížené pistole? Byli trestáni vysazením na pustý ostrov? A opravdu pirátské zákony ovlivnily dnešní smlouvy u obchodního námořnictva? Na všechny tři otázky zní odpověď „ano“. Ačkoliv nikdy neexistoval pouze jediný pirátský zákon, od pirátů se často vyžadovalo, aby podepsali napůl formální pravidla, která se stala Smluvními ustanoveními neboli Pirátským kodexem. Vztahovala se na disciplínu, hlasovací práva a dělení kořisti mezi piráty.
Tato široce pojatá kniha popisuje realitu pirátství od starověku až po piráty napadající dnešní nákladní lodě a jachty v Indickém oceánu a v Jihočínském moři. Píše se v ní o čínských pirátech 19. století, japonských pirátech wako ze 14. století, vikinských pirátech, arabských pirátech a o zákonech kapitána Kidda, Černovouse a dalších karibských pirátů.
Pirátský kodex se svými více než 120 černobílými kresbami a fotografiemi analyzuje širší historický a zeměpisný rámec pirátské „cti mezi zloději“ a představuje fascinující zasvěcení do života na palubě korzárské lodě.
BRENDA RALPH LEWIS žije v anglickém hrabství Buckingham. Napsala více než 85 knih.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pirátský kodex - Od ctihodných zlodějů po současné ničemy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pirátský kodex - Od ctihodných zlodějů po současné ničemy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pirátský kodex - Od ctihodných zlodějů po současné ničemy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pirátský kodex - Od ctihodných zlodějů po současné ničemy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pirátský kodex - Od ctihodných zlodějů po současné ničemy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Pirátský kodex - Od ctihodných zlodějů po současné ničemy