Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie

Kód: 8627754

Úplný název:

Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie (Krejčí Jan): Staroegyptská milostní poezie.

Autor a popis:

Krejčí Jan, SET OUT, 199 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
226 Kč (328 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Tato kniha obsahuje překlady a komentáře všech dosud známých staroegyptských milostných písní. Některé z nich, zejména písně obsažené ve větších "sbírkách", byly přeloženy do několika světových jazyků a odborné veřejnosti jsou známé. Těmito písněmi, u nichž je při překladu a rozboru možno vycházet vždy hned z několika starších i mladších prací, zde výčet začínáme. Některé z dalších písní, objevených jednotlivě na ostrakách, byly v minulosti přeloženy jen jednou či vůbec ne. V této sbírce je však najdete a v mezinárodním kontextu se zde nalézá dosud nejucelenější soubor egyptských milostných písní. Tyto písně dokládají bohatost staroegyptské literární tradice, a také bohatost vyjadřovacích prostředků, jimiž nám staroegyptští tvůrci přiblížili svět emocí. Citový svět starých Egypťanů, ačkoliv nesporně byl stejně jako v jiných dobách lidské historie ovlivňován mnoha dalšími sociálními a kulturními faktory a spoutáván restrikcemi, jeví se nám, alespoň v tomto idealizovaném svědectví, jako velmi bohatý. Ačkoliv je velmi složité činit závěry o univerzální platnosti obsahu i formy vyjádření lidských citů, staroegyptské milostné písně nás osloví jako svědectví, které nám je schopno dát pocit blízkosti s dávnými lidmi. Jejich texty nám budou vodítkem ve světě citů a intenzívního prožitku lásky a touhy dávných Egypťanů. Ačkoliv můžeme pochybovat o tom, zda vždy odrážely společenskou realitu natolik, abychom je mohli respektovat jako pramen pro její poznání, rozhodně mohly odrážet realitu citů jednotlivých lidí.
Knihu doplňuje CD s nahrávkami přebásněných textů, jež recitují sólisté ND M. Válková, D. Matásek a R. Trtík, a dále je doprovází hudební ukázky v podání P. Kohoutové a R. Měřinského, který je také autorem skladeb.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie