Planoucí záře

Kód: 7436042

Úplný název:

Planoucí záře (Rinpočhe Tulku Urgyen): Vzpomínky Tulku Urgjena Rinpocheho

Autor a popis:

Rinpočhe Tulku Urgyen, DharmaGaia, 512 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
427 Kč (578 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Autor nás ve svých ojedinělých vzpomínkách seznamuje se ztracenou kulturou tradičního Tibetu. Ve svém vyprávění čerpá z bohaté historie své rodiny i z tradice transmisí dzogčhenu a mahámudry, jichž se sám stal držitelem. Odhaluje vlivy a skutečnosti, které formovaly linii „skrytých jóginů“ i různých význačných duchovních mistrů Tibetu 19. a 20. století, a vytváří tak jedinečný obraz kultury plné záhadných příběhů, zázraků i hlubokých vhledů do přirozenosti naší mysli.

Tulku Urgjän Rinpočhe (1920-1996) byl jedním z nejvýznamnějších meditačních mistrů a učitelů škol Ňingma a Kagjü a dědicem slavné linie skrytých nauk (terma) Nových pokladů, jež objevil jeho praděd Čhoggjur Lingpa. Po čínské okupaci odešel do Sikkimu a později do Nepálu. Své učení dále předával mnoha zájemcům z celého světa, a naplnil tím mimo jiné pokyn 16. Karmapy: „Nechej slunce moudrosti vyjít na oblohách Západu.“ V šíření odkazu Tulku Urgjäna dnes pokračují jeho čtyři synové, kteří jsou rovněž inkarnacemi velkých mistrů. Česky mu vyšla kniha Opakuji slova Buddhy (DharmaGaia 2010).

Vzpomínky zaznamenali Erik Pema Kunsang a Marcia Binder Schmidtová. Předmluvu napsal Sögjal Rinpočhe, úvodní slovo Daniel Goleman.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Planoucí záře do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Planoucí záře.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Planoucí záře (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Planoucí záře bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Planoucí záře doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé