Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč oceány

Kód: 7565234

Úplný název:

Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč oceány (Náplava Miroslav):

Autor a popis:

Náplava Miroslav, Jota, 0 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 6.4.2018
 
 
 
 
 
260 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
 

Na primitivních plavidlech napříč oceány

S úvodním slovem Thora Heyerdahla jr., Miroslava Zikmunda, Miloslava Stingla, Petra Horkého a doslovem Niny Ingrišové.

K největším dobrodružstvím dvacátého století patří plavby odvážlivců na primitivních plavidlech napříč oceány. Jména Thor Heyerdahl nebo Eric de Bisschop vešla do historie mořeplavby i vědy. Opomíjeným hrdinou, který se v padesátých letech dvacátého století vydal s vorem Kantuta napospas vlnám Pacifiku, byl Čech Eduard Ingriš. To však nebylo jediné Ingrišovo velké dobrodružství. Za první republiky začal jako veleúspěšný hudební skladatel – kromě množství operet je i autorem stovek písní, včetně slavné Niagary. Po odchodu z Československa prožil po roce 1948 dramatické období, kdy se téměř bez prostředků protloukal Jižní Amerikou, aby se nakonec i tam stal obdivovaným hudebníkem a dirigentem, posléze filmařem a mořeplavcem. Podával si ruku s prezidenty, přátelil se s hollywoodskými celebritami, jeho filmová hudba byla nominována na Oscara, byl poradcem spisovatele Ernesta Hemingwaye a přítelem Thora Heyerdahla. A v rodné zemi upadl takřka v zapomnění!

Třetí vydání Plaveb „sebevrahů“ (tak posádky plavidel častovali odpůrci) vychází po více než 70 letech po úspěchu legendární plavby voru Kon-Tiki. Před třemi lety balzové vory Tupac Yupanqui a Rahiti Tane, v rámci expedice Kon-Tiki 2, dopluly za 43 dní z Jižní Ameriky na Velikonoční ostrov. Legenda žije, dobrodružství pokračuje!

Zažijte téměř neuvěřitelné výpravy odvážlivců napříč oceány!


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč oceány do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč oceány.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč oceány (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč oceány bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč oceány doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Plavby sebevrahů - Na primitivních plavidlech napříč oceány