Plicní chirurgie

Kód: 7262674

Úplný název:

Plicní chirurgie (kol.): Operacní manuál

Autor a popis:

Kol., Galén, 148 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
383 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
 

V české poválečné literatuře vyšlo několik publikací zabývajících se plicní chirurgií - pouze jediná z nich dala začínajícím chirurgům exaktní návod jak operovat. Byla to monografie profesora Jaroslava Procházky Resekce plic, vydaná v roce 1954. Autor v ní shrnul své zkušenosti s více než 600 operacemi.

Od této pro české prostředí pionýrské doby změnila plicní chirurgie podstatně svou tvář díky pokrokům v anestezii, v předoperační a pooperační péči i zkušenostem, které čeští chirurgové za posledních padesát let získali. Repertoár plicní chirurgie je dnes rozšířen o výkony videothorakoskopické a videothorakoskopicky asistované. Instrumentárium, zejména užití staplerů, rozšířilo možnosti operování na emfyzematózních plicích s podstatně méně častými komplikacemi než dříve. Nové šicí materiály umožňují výkony bronchoplastické a angioplastické.

I při všech popsaných pokrocích zůstává ale „základní abeceda“ plicních operací stejná jako v jejich začátcích. Čtenář vedle této abecedy najde v publikaci popis operačních postupů, tak jak se na začátku století ve světě i u nás provádějí. Problematika plicních operací je rozšířena o chirurgickou plicní anatomii, bez níž není možný popis jednotlivých operačních postupů, a o kapitolu zabývající se anestezií u těchto výkonů. Tato monografie je určena zejména těm, kteří se chtějí věnovat plicní chirurgii, nebo v ní dosud nemají velké zkušenosti, ale jsou okolnostmi donuceni operační výkon na plíci provést.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Plicní chirurgie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Plicní chirurgie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Plicní chirurgie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Plicní chirurgie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Plicní chirurgie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví