Pluhy, nemoci a ropa

Kód: 2001860

Úplný název:

Pluhy, nemoci a ropa (Ruddiman William F.):

Autor a popis:

Ruddiman William F., Academia, 296 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
248 Kč (355 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Publikace se snaží objasnit znepokojující otázku, proč atmosférické koncentrace metanu během posledních 5000 let rostou, jakkoli z historického vývoje vyplývá, že bychom měli pozorovat spíše pokles. Podobnou „nesrovnalost“ autor objevil též u dalšího významného skleníkového plynu, u oxidu uhličitého.

Kriticky vzrůstající trendy koncentrací zmiňovaných skleníkových plynů uvádí autor ve spojitost s lidskou činností, jmenovitě se zemědělstvím. V souvislosti s tím na jednom místě píše: „Vědci si až donedávna mysleli, že lidé začali podnebí měnit teprve před 100 či 200 roky a že to byl přímý důsledek změn zapříčiněných vypouštěním plynných zplodin do ovzduší po průmyslové revoluci. Já však nabízím jiný pohled: klima přestala utvářet příroda a začal je utvářet člověk již několik tisíc let nazpátek a stalo se to v důsledku zdánlivě ,nevinných? inovací souvisejících se zemědělstvím. Klima jsme utvářeli ještě předtím, než jsme začali stavět města, než jsme se naučili psát a než jsme založili všechna světová náboženství. Obdělávali jsme totiž půdu.“

Velmi zajímavé jsou rovněž autorovy hypotézy o možném klimatickém dopadu pandemií, jako byla Černá smrt či epidemie v Americe při osidlování kontinentu Evropany po objevení Kolumbem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pluhy, nemoci a ropa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pluhy, nemoci a ropa .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pluhy, nemoci a ropa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pluhy, nemoci a ropa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pluhy, nemoci a ropa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Přírodní vědy