Počátky sociologie ve střední Evropě

Kód: 7419176

Úplný název:

Počátky sociologie ve střední Evropě (Janák Dušan, kol.): Studie k formování sociologie jako vedy v Polsku, ceských zemích, na Slovensku a v Madarsku

Autor a popis:

Janák Dušan, SLON, 280 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
256 Kč (375 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha pojednává o počátcích sociologie ve vybraných středoevropských zemích, konkrétně v Polsku, českých zemích, na Slovensku a v Maďarsku.

Toto pojetí je objasněno v úvodní kapitole věnované problematice vymezení střední Evropy a středoevropské sociologie obecně. Každé z uvedených zemí je poté věnována jedna kapitola zkoumající a popisující obdobné problémové okruhy. Kniha jako celek tudíž mj. umožňuje paralelní srovnání počátků sociologických studií v uceleném geopolitickém rámci užší střední Evropy.
Prvním okruhem je stručné shrnutí sociálního a politického vývoje v době formování sociologie jako vědní disciplíny s přihlédnutím k jejich vlivu na rozvoj vědy obecně i na sociální vědy speciálně. Další čtyři tematické okruhy se vztahují k institucionálnímu zázemí etablující se vědní disciplíny, zvláštní pozornost je věnována oborovým časopisům, učeným společnostem, vysokoškolské výuce a výzkumným institucím. Zaměření na klíčové postavy oboru umožnilo živé, problémové a dynamické postižení vývoje sociologie a proměn jejího diskursu ve zkoumaných zemích.

V závěru autoři sumarizují hlavní zjištění jednotlivých kapitol ve srovnávací perspektivě a sledují je ve vztahu k sociologii světové.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Počátky sociologie ve střední Evropě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Počátky sociologie ve střední Evropě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Počátky sociologie ve střední Evropě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Počátky sociologie ve střední Evropě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Počátky sociologie ve střední Evropě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Počátky sociologie ve střední Evropě