Pod císařským praporem

Kód: 9027455

Úplný název:

Pod císařským praporem (kol.):

Autor a popis:

Kol., Elka Press, 556 stran, jazyk - čeština, 2004

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 117 Kč (1 490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Po sedmi letech práce letos konečně vychází ojedinělá publikace českých autorů, popisující historii armády habsburské říše od roku 1526, kdy na český trůn nastoupil první panovník z Habsburského rodu až do roku 1918, kdy se na konci první světové války Rakousko-Uhersko rozpadlo a Čechy spolu se Slovenskem vytvořily samostatný stát - Československo.
Autory textu jsou historikové PhDr. Josef Dolejší, Ing. Josef Fučík, PhDr. Petr Havel a PhDr. Jiří Pernes. Kratšími statěmi přispěli další autoři - medailónky vojenských řádů a vyznamenání napsal známý sběratel faleristiky, RNDr. Josef Koláčný.
Autoři sledují kulturně politický vývoj habsburské armády ve světových souvislostech, s přehlednutím k nezanedbatelné roli českých a slovenských vojáků ve všech konfliktech, kterými rakouské a později rakousko-uherské soustátí prošlo. Kniha velkého formátu 245 x 310 mm je doplněna původními barevnými i černobílými ilustracemi. Autorem celostránkových barevných tabulí je akademický malíř Karel M. Toman, znalec uniforem a zkušený výtvarník a ilustrátor. Zesnulý K. M. Toman byl uznávaným odborníkem v oboru historie vojenství a především stejnokrojů. Je znám i diky své volné grafické tvorbě. Autorem černobílých tabulí je Zdirad J. K. Čech, přední český heraldický a faleristický odborník. Kromě původních ilustrací bude text dokumentován dobovými ilustracemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pod císařským praporem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pod císařským praporem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pod císařským praporem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pod císařským praporem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pod císařským praporem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Pod císařským praporem