Pod Ještědem

Kód: 8728922

Úplný název:

Pod Ještědem (Kroupová Markéta):

Autor a popis:

Kroupová Markéta, Galerie města Plzně, 72 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
27 Kč (36 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

V katalogu se setkáte s výběrem 16 výtvarníků zastupujících všechny generace a tvořících v různých médiích - od malby a sochy, přes grafiku a kresbu až k novým médiím a konceptuálnímu umění.
Nejstarší generaci zastupují dobře známé tváře - Václav Benda, Jiří Nepasický, Vratislav Karel Novák nebo Rostislav Zárybnický. Střední generaci umělců, která v podstatě v oblasti chybí, zastupují například Jiří Jiroutek, Ondřej Kopal nebo Jan Stolín. Z nejmladších účastníků lze jmenovat grafičku Hanu Šuranskou, umělkyni širokého záběru Michaelu Maupicovou, malíře Vladimíra Vélu a Davida Hanvalda. Všichni, až na výjimky, se představí opravdu svoji aktuální tvorbou, díly vzniklými po roce 2000.
Katalog k výstavě s názvem Pod Ještědem si klade za cíl představit aktuální výtvarné dění v oblasti na dohled symbolu severních Čech - Ještědu. Regiony Liberecka, Jablonecka a Turnovska, v nichž je stále živá tradice sklářského designu, zlatnictví a mincovnictví, jsou dnes spíše známé jako centra sportovních aktivit a oblasti s malebnou krajinou Jizerských a Lužických hor a Českého ráje. Stále však představují místo, v němž žije a pracuje pestrá skupina výtvarníků, která navazuje na tradici progresivního výtvarného života přelomu 60. a 70. let rozvíjející se pod vlivem slavného architektonického studia SIAL právě v Liberci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pod Ještědem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pod Ještědem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pod Ještědem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pod Ještědem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pod Ještědem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Pod Ještědem