Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela

Kód: 9047987

Úplný název:

Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela (Šebelka Jan, kol.):

Autor a popis:

Šebelka Jan, Kruh autorů Liberecka, 256 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
225 Kč (318 Kč)
  / ks  
koupit
 

Gustav Ginzel se stal proslulým díky své, zřejmě úmyslně pěstované image, podivína, prosťáčka a tak trochu blázna. Jaký ale ve skutečnosti byl obyvatel světoznámého Hnojového domu? Na to snaží odpovědět kniha publicisty a spisovatele Jana Šebelky.

Gustav Ginzel se stal fenoménem, který zdaleka přesáhl význam i prostor Jizerských hor. Od šedesátých do osmdesátých let se zúčastnil několika horolezeckých a přírodovědných expedicí. Mimo jiné na Cotopaxi, nebo Expedice Sahara, která pátrala po saharských krokodýlech. Na Gustava v knize vzpomínají známí spisovatelé (Miloslav Nevrlý, Miloš Zapletal, Jaromír Štětina), geologové (Miroslav Krůta Mydlík), vědci (Jiří Haleš), cestovatelé (František Sláma, Petr Tischer, Mnislav Zelený Atapana), faráři (Heinz Eggert, Aleš Jaluška) a další osobnosti. Několik příspěvků se týká Gustavova procesu, v němž byl v roce 1982 obviněn z několika trestných činů. Například hanobení republiky, nebo týrání zvířat (údajně měl chovat koně uvnitř domu).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela