Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let

Kód: 2043105

Úplný název:

Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let (Vorel Gerhard): Zapomenutí cerní baroni šedesátých let

Autor a popis:

Vorel Gerhard, Mladá Fronta, 384 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
223 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Smutně proslulé pomocné technické prapory (PTP), pro jejichž příslušníky se vžila jména pétépáci či černí baroni podle charakteristických černých výložek, byly zrušeny v roce 1954. Československá armáda však i nadále potřebovala jednotky, do nichž soustřeďovala nějakým způsobem nepohodlné osoby. V tradici PTP tak pokračovaly Technické prapory, Pomocné prapory, Stavební jednotky a nakonec v roce 1961 Silniční vojsko. Sem byli zařazováni lidi, kteří za sebou měli z různých důvodů vězení a jejich „kádrový profil“ nebyl v souladu s potřebami socialistické armády. Pak tu byli také ti, kteří se k Silničnímu vojsku dostali, aniž by vlastně věděli proč. Podobný osud stihl i část důstojníků. Tato směsice lidí pracovala na různých stavbách, většinou v těžkých podmínkách, bez odpovídající mechanizace a za každého počasí. Odměnou jim byla měsíční mzda zkrácená o 60 %. Tyto peníze si ponechávala armáda za výdobytky, které vojáčkům poskytovala. Říkali nám pétépáci a nám to vůbec nevadilo - naopak! Byli jsme pyšní, že patříme k rotám, jejichž předchůdci nosili černé výložky, neuráželo nás to - prostě byli jsme pétépáci!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Podivná vojna - Zapomenutí černí baroni šedesátých let