Podoben mraku život plyne... Sto středověkých japonských básní

Kód: 7429521

Úplný název:

Podoben mraku život plyne... Sto středověkých japonských básní (Šótecu):

Autor a popis:

Šótecu, Vyšehrad, 88 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
134 Kč (168 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.2.2018 dopoledne. 
 

Šótecu (1381–1459) byl posledním významným představitelem básnické formy tanka. Buddhistický mnich ze samurajského rodu, jeden z nejplodnějších autorů v historii japonské literatury, jehož osobní sbírka Šókonšú (Kořeny trávy) zahrnuje dvacet tisíc básní, je českému čtenáři díky přebásnění Zdenky Švarcové a Zdenka Gerycha představen vůbec poprvé. Výbor ze Šótecuových veršů je klasicky uspořádán do čtyř oddílů podle ročních období. Typické motivy japonské poetiky se v básních spojují s motivy marnosti a pomíjivosti vlastními buddhistické životní cestě. Kniha volně navazuje na předchozí svazky vzniklé ve spolupráci Z. Švarcové a Z. Gerycha – verše Ono no Komači (Do slov má láska odívá se) a mnicha Saigjóa (Odstíny smutku).

Knihu doprovází zasvěcený doslov o autorovi a ilustrace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Podoben mraku život plyne... Sto středověkých japonských básní do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Podoben mraku život plyne... Sto středověkých japonských básní.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Podoben mraku život plyne... Sto středověkých japonských básní (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Podoben mraku život plyne... Sto středověkých japonských básní bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Podoben mraku život plyne... Sto středověkých japonských básní doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Podoben mraku život plyne... Sto středověkých japonských básní