Pohlaví a temperament u tří primitivních společností

Kód: 7419036

Úplný název:

Pohlaví a temperament u tří primitivních společností (Meadová Margaret):

Autor a popis:

Meadová Margaret, SLON, 356 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
154 Kč (225 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato práce je zkoumáním, jak tři primitivní společenství seskupují své sociální postoje podle temperamentu (tedy podle rysů připsaných každému pohlaví jako příslušně „maskulinních“ nebo „femininních“), aby nakonec vyústila v často citovaný ultrarelativistický závěr, že mnohé, ne-li všechny osobnostní rysy, ať už mužské, nebo ženské, jsou s pohlavím spojeny právě tak málo jako oděv, mravy nebo pokrývka hlavy.
To je výsledek inspirující permutační matrice, již však pozdější etnologické bádaní nepotvrdilo. V obecnější rovině lze říci, že celé dílo o pohlaví a temperamentu „zkomplikovalo“ vztahy či – přesněji – tematizaci, studium vztahů kultury a biologie (nature versus nurture) podnítilo zájem o kulturní variabilitu, o variabilitu genderových rolí, jež při pohledu na celek rozmanitých kultur světa může znamenat, že sociální konstrukce a individuální odlišnosti jsou důležitější než obvyklé genetické rozdíly mezi pohlavími.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pohlaví a temperament u tří primitivních společností do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pohlaví a temperament u tří primitivních společností.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pohlaví a temperament u tří primitivních společností (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pohlaví a temperament u tří primitivních společností bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pohlaví a temperament u tří primitivních společností doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Pohlaví a temperament u tří primitivních společností