Pohlaví a temperament u tří primitivních společností

Kód: 7419036

Úplný název:

Pohlaví a temperament u tří primitivních společností (Meadová Margaret):

Autor a popis:

Meadová Margaret, SLON, 356 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
158 Kč (225 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.5.2017 dopoledne. 
 

Tato práce je zkoumáním, jak tři primitivní společenství seskupují své sociální postoje podle temperamentu (tedy podle rysů připsaných každému pohlaví jako příslušně „maskulinních“ nebo „femininních“), aby nakonec vyústila v často citovaný ultrarelativistický závěr, že mnohé, ne-li všechny osobnostní rysy, ať už mužské, nebo ženské, jsou s pohlavím spojeny právě tak málo jako oděv, mravy nebo pokrývka hlavy.
To je výsledek inspirující permutační matrice, již však pozdější etnologické bádaní nepotvrdilo. V obecnější rovině lze říci, že celé dílo o pohlaví a temperamentu „zkomplikovalo“ vztahy či – přesněji – tematizaci, studium vztahů kultury a biologie (nature versus nurture) podnítilo zájem o kulturní variabilitu, o variabilitu genderových rolí, jež při pohledu na celek rozmanitých kultur světa může znamenat, že sociální konstrukce a individuální odlišnosti jsou důležitější než obvyklé genetické rozdíly mezi pohlavími.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pohlaví a temperament u tří primitivních společností do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pohlaví a temperament u tří primitivních společností.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pohlaví a temperament u tří primitivních společností (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pohlaví a temperament u tří primitivních společností bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pohlaví a temperament u tří primitivních společností doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Pohlaví a temperament u tří primitivních společností