Pohledy z a do jiného světa: Čínské portréty předků ze sbírky Národní galerie v Praze

Kód: 7035595

Úplný název:

Pohledy z a do jiného světa: Čínské portréty předků ze sbírky Národní galerie v Praze (Pejčochová (ed.) Michaela):

Autor a popis:

Pejčochová (ed.) Michaela, Národní galerie v Praze, 196 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
253 Kč (330 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.2.2018 dopoledne. 
 

Publikace objasňuje širší kontext rituálních zvyklostí spojených s uctíváním zemřelých předků v Číně a pojednává o žánru formálních a neformálních portrétů předků, volně kombinujících některé rysy typických „obrazů předků“ se zvyklostmi světské figurální malby či dokonce literátské malby, v souvislosti s konvolutem dvaceti jedna neformálních portrétních maleb, pocházejících z jižní Číny, který Národní galerie v Praze získala jako dar od taiwanského sběratele Chang Chien-Shynga v září 2011 a jenž doplnil již existující sbírku formálních portrétů předků. Katalog tohoto souboru, doplněný o některé reprezentativní ukázky formálních portrétů předků a ukázky světské figurální malby, přináší zajímavé informace o čínské tradiční kultuře a tamějších rituálních i náboženských představách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pohledy z a do jiného světa: Čínské portréty předků ze sbírky Národní galerie v Praze do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pohledy z a do jiného světa: Čínské portréty předků ze sbírky Národní galerie v Praze.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pohledy z a do jiného světa: Čínské portréty předků ze sbírky Národní galerie v Praze (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pohledy z a do jiného světa: Čínské portréty předků ze sbírky Národní galerie v Praze bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pohledy z a do jiného světa: Čínské portréty předků ze sbírky Národní galerie v Praze doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Pohledy z a do jiného světa: Čínské portréty předků ze sbírky Národní galerie v Praze