Pohyb a začlenění

Kód: 7419184

Úplný název:

Pohyb a začlenění (Sitek Pavel): Francouzská perspektiva

Autor a popis:

Fasssin Didier, Lequesne Christian, Noiriel Gérard, SLON, 218 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
197 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Pohyb a začlenění, tedy (i)migrační otázky, jsou velmi komplexní fenomény, které jsou nedílnou součástí každodennosti. Francouzská společnost s nimi má dlouhodobou zkušenost a francouzské sociální vědy se po několik desetiletí těmito otázkami intenzivně zabývají a vytvářejí nástroje k jejich uchopení, pochopení i vysvětlení.

Tato publikace si klade za cíl představit francouzský pohled na uvedené fenomény. Z velkého množství prací na toto téma přináší několik vybraných textů francouzských odborníků doplněných rozsáhlým úvodem Pavla Sitka a závěrem, který editor napsal ve spolupráci s Alenou Pařízkovou. Kniha tak úplně poprvé nabízí českým čtenářům soubor vybraných textů významných francouzských odborníků na (i)migrační otázky, jakými bezesporu Didier Fassin, Gérard Noiriel, Patrick Weil, Michel Wieviorka a Catherine Wihtol de Wenden jsou.

Základem knihy je tedy reflexe z pera předních specialistů, uvedená předmluvou Christiana Lequesna, kteří ze souhlasných i vzájemně neslučitelných myšlenek, z pohledů různých sociálních věd (sociologie, historie, antropologie a politické vědy) i na základě vlastních intelektuálních stanovisek, odrážejících se například ve způsobu angažování se ve veřejném prostoru, promýšlejí nejen francouzskou zkušenost s fenomény pohybu a začlenění, ale také situaci, v níž se současná francouzská společnost nachází.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pohyb a začlenění do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pohyb a začlenění.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pohyb a začlenění (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pohyb a začlenění bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pohyb a začlenění doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura