Podkrkonoší

Kód: 7033863

Úplný název:

Podkrkonoší (Novák Zdeněk, Nováková Marcela): Pruvodce po Ceské republice

Autor a popis:

Nováková Marcela, Olympia, 102 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
145 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Průvodce po České republice.
Podkrkonošská oblast je ideálním místem pro rodinnou turistiku, především pro výlety s malými dětmi. Kopce tu nejsou tak vysoké jako v Krkonoších, klima je mírnější a kraj zalidněnější. Přesto i tady najdeme místa téměř opuštěná s přírodou dosud nezdevastovanou lidskými zásahy. Hluboké lesy lákající k dlouhým procházkám jsou na začátku léta plné borůvek, na podzim si tu na své přijdou houbaři. Díky nevelkému převýšení tu najdou příhodné trasy začínající cykloturisté, v zimě pak milovníci běžek. Málo frekventované silničky a široké lesní cesty jim nabízejí dostatek možností ke sportovnímu vyžití.
Ani zájemci o kulturní památky nebudou ošizeni. Většina jich zavítá do bývalého špitálu v Kuksu, kde mohou obdivovat velkolepý záměr hraběte Šporka, který zapadlou vesničku přeměnil v jeden ze skvostů barokní architektury. Ještě starší historií je uvítá Pecka, sídlo Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, muže, který je neodmyslitelně spojen s pobělohorskou tragédií. Zajímavé je i sledování literárních stop. Kdo by neznal básně Karla Jaromíra Erbena svázané v Kytici či povídku Václava Raise o zapadlých vlastencích. Na mnoha podkrkonošských místech si jejich tvorbu můžeme připomenout.
Děti jistě rády zavítají do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, aby si prohlédli především safari s africkou zvířenou. Ze Dvora to není daleko na Zvičinu, symbol kraje, odkud budete mít Podkrkonoší jako na dlani.
. Všeobecné informace . Přírodní krásy . Kulturní památky . Muzea a galerie . Praktické informace
. Místopis
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Podkrkonoší do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Podkrkonoší.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Podkrkonoší (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Podkrkonoší bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Podkrkonoší doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Podkrkonoší