Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku

Kód: 2002183

Úplný název:

Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku (Ibn Hazm, Daniel Boušek):

Autor a popis:

Ibn Hazm, Daniel Boušek, Academia, 452 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
313 Kč (455 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

První část knihy tvoří editorova studie pojednávající o historickém vývoji polemiky, kterou islám od svého vzniku vedl s „vlastníky Písma“, tj. křesťany a především Židy. V průběhu staletí se tato polemika, kterou započal už Korán, soustředila na tři protichůdné a vzájemně se překrývající teze: Židé i křesťané zfalšovali Bibli, islám abrogoval předchozí monoteistická zjevení a Bible obsahuje předpovědi příchodu Muhammada a islámu. Výklad je založen na rozboru děl dvou předních islámských autorů: andaluského literáta a teologa Ibn Hazma a židovského konvertity k islámu Samaw´ala al-Magribiho.
Druhá část obsahuje komentované překlady tří děl těchto autorů: pasáž o judaismu z Knihy pojednání o náboženstvích, sektách a herezích a Polemiky s Židem Ibn al-Nagrilou od Ibn Hazma, a dále spis Samaw´ala al-Magribiho Umlčení Židů, zahrnující kromě polemiky i autobiografické líčení Samaw´alovy cesty ke konverzi. Přeložil Daniel Boušek
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Islám

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Islám / Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku