Polemika judaismu s islámem ve středověku /Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran

Kód: 2002443

Úplný název:

Polemika judaismu s islámem ve středověku /Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran (Boušek Daniel): Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran

Autor a popis:

Boušek Daniel, Academia, 276 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
217 Kč (315 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha se soustřeďuje na středověkou židovskou apologetiku s islámem, a to zejména na dílo dvou jejích čelných představitelů: barcelonského rabína Šelomo ibn Adreta (cca 1235 - 1310) a rabína Šimona ben Cemach Durana (1361-1444), který působil v Alžíru. Překlad jejich apologetik - Pojednání proti muslimovi a Luk i štít - představuje českému čtenáři v podstatě jediné židovské středověké monografické polemiky s islámem, které se dochovaly. V případě Ibn Adretova Pojednání proti muslimovi je navíc cenná skutečnost, že jde o přímou odpověď na Ibn Hazmovu polemiku obsaženou v díle Názory na náboženství, sekty a hereze, jehož překlad je součástí již vydané autorovy knihy s názvem Polemika islámu s judaismem a hebrejskou Biblí ve středověku. Ibn ?azm a Samaw?al al-Magribi (Academia 2013). Oba židovští autoři ve svých dílech apologeticky pojednávají o třech hlavních tématech islámské polemiky s judaismem: o zfalšování hebrejské Bible, o předpovědi příchodu proroka Mu?ammada a především o abrogaci Mojžíšova Zákona. Průvodní studie zasazuje oba texty do historického a myšlenkového kontextu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Polemika judaismu s islámem ve středověku /Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Polemika judaismu s islámem ve středověku /Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Polemika judaismu s islámem ve středověku /Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Polemika judaismu s islámem ve středověku /Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Polemika judaismu s islámem ve středověku /Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Judaismus

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Judaismus / Polemika judaismu s islámem ve středověku /Šelomo ibn Adret a Šimon ben Cemach Duran