Politické kauzy

Kód: 8742373

Úplný název:

Politické kauzy (Veselý Luboš Xaver):

Autor a popis:

Veselý Luboš Xaver, Daranus, 216 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.1.2018 dopoledne. 
 

Miliony v krabici od vína, kterou obdržel hejtman David Rath. Láska premiéra Petra Nečase k ředitelce jeho kabinetu Janě Nagyové, jež způsobila pád vlády. Podezřelé obálky šéfa Věcí veřejných Víta Bárty. Utajovaná, leč neutajená lánská schůzka místopředsedy ČSSD Michala Haška a jeho kolegů s prezidentem Zemanem, která měla vyhodit ze sedla Bohuslava Sobotku. Záhadná privatizace severomoravských dolů. Podivný nákup letadel CASA...
To jsou některé z kauz, které v nedávné minulosti otřásly českou politickou scénou. Moderátor a publicista Luboš Xaver Veselý jich v této knize shromáždil celkem jedenáct. Svého času plnily první stránky novin a uprostřed mediálního třeštění se často vytrácely souvislosti a smývaly rozdíly mezi padouchy a hrdiny. Ačkoli na ně česká veřejnost nezapomněla, dnes už si málokdo dokáže vybavit, jak ten či onen případ vlastně skončil a zda vůbec byli nalezeni a potrestáni viníci.

Luboš Xaver Veselý mapuje slavné české politické kauzy svědomitě a přehledně. A především s odstupem času, kdy už utichla mediální hysterie a s ní mnohdy divoké spekulace a manipulace s fakty ze strany nejrůznějších zájmových skupin.
Zdaleka ne všechny skandály popsané v knize mají dobrý, nebo alespoň nějaký konec. Spousta otázek zůstává nezodpovězena a několik let staré události mají přesah i do dnešních dnů – a to mnohdy větší, než si připouštíme. Právě proto si zaslouží, aby nebyly zapomenuty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Politické kauzy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Politické kauzy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Politické kauzy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Politické kauzy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Politické kauzy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura