Politické systémy

Kód: 7485150

Úplný název:

Politické systémy (Kopeček Lubomír, Hloušek Vít, Šedo Jakub):

Autor a popis:

Kopeček Lubomír, Hloušek Vít, Šedo Jakub, Barrister & Principal, 296 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
210 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.4.2018 dopoledne. 
 

Jak zajistit vládní stabilitu? Proč jsou politické strany dnes jiné než v minulosti? Co je videodemokracie? Jak soudci ovlivňují současnou politiku? Upadá význam parlamentů? Co je víceúrovňové vládnutí? K čemu může vést určitý volební systém? Jak nahlížet na země, jejichž vůdcové mají plná ústa demokracie, ale férovost voleb v nich nemá místo?

Na tyto otázky — a řadu dalších — odpovídá tato kniha. Odpovědi jsou plodem systematické analýzy a vyhodnocování zkušeností, které provází fungování politiky. Kniha zahrnuje komplexní pohled na moderní politické systémy a nejnovější trendy v jejich vývoji. Hlavním předmětem zájmu autorů je Evropa, nicméně pozornost je ve srovnávací perspektivě věnována i mnoha mimoevropským zemím.


Vít Hloušek (1977)
je docentem na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Odborně se zaměřuje zejména na soudobé evropské politické dějiny a komparaci evropských
politických systémů.

Lubomír Kopeček (1975)
je docentem politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Věnuje se hlavně české a slovenské politice a teorii a praxi moderních demokracií a diktatur. Je autorem nebo spoluautorem několika knih a desítek článků v domácích a zahraničních politologických časopisech včetně prestižních Communist and Post-Communist Studies a East European Politics and Societies.

Jakub Šedo (1977)
je odborným asistentem na Katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Věnuje se zejména volebním a politickým systémům. Je autorem nebo spoluautorem několika knih a řady článků v odborných časopisech. Je výkonným redaktorem časopisu Evropská volební studia.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Politické systémy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Politické systémy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Politické systémy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Politické systémy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Politické systémy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu