Politika a každodennost na českých vysokých školách

Kód: 7419171

Úplný název:

Politika a každodennost na českých vysokých školách (Dvořáčková Jana, Pabian Petr, Smith Simon, Stöckelová Tereza, Šima Karel, Virtová Tereza): Etnografické pohledy na vzdelávání a výzkum

Autor a popis:

Dvořáčková Jana, SLON, 268 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
198 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha je výstupem týmového etnografického výzkumu, který autorky a autoři prováděli v letech 2011–2013 na pěti katedrách českých vysokých škol, včetně jedné školy soukromé. Narušuje řadu zažitých představ o českých vysokých školách, především tu, podle které není vůbec možné realizovat kvalitní vysokoškolské vzdělávání a kvalitní výzkum při vysokém počtu studujících.
Autorský kolektiv zkoumá pluralitu vzdělávacích kontextů a plánované i nezamýšlené dopady vysokoškolské a vědní politiky na různých typech škol a v různých oborech.
Jednotlivé kapitoly se věnují klíčovým otázkám vysokého školství: podobám učení a výuky v podmínkách masifikace flexibilitě a prekarizaci profesních drah vyučujících a výzkumníků povaze a organizaci vědění vytvářeného a reprodukovaného na akademické půdě rozdílům a napětím mezi profesně a akademicky zaměřeným vzděláváním a otázce kvality vysokého školství. Mezi kapitoly jsou vloženy „mezihry“, které jednotlivá témata nasvěcují ještě z jiného úhlu a v jiném žánru (např. srovnáním se zahraniční praxí nebo autobiografickým líčením).
Knihu otevírá předmluva Stanislava Štecha a uzavírá ji rozhovor o praktických implikacích výsledků výzkumu, vedený mezi členy autorského týmu a Jiřím Nantlem, mj. bývalým náměstkem ministra školství. Kniha je psána jako příspěvek nejen do akademické, ale také širší veřejné debaty o vysokoškolských reformách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Politika a každodennost na českých vysokých školách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Politika a každodennost na českých vysokých školách.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Politika a každodennost na českých vysokých školách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Politika a každodennost na českých vysokých školách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Politika a každodennost na českých vysokých školách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Politika a každodennost na českých vysokých školách