Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království

Kód: 7429527

Úplný název:

Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království (Ryantová Marie): Obdivovaná i nenávidená první dáma království

Autor a popis:

Ryantová Marie, Vyšehrad, 528 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
358 Kč (448 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Příběh emancipované šlechtičny

Jedna z „žen české renesance“, dcera nejvyššího kancléře Českého království Vratislava z Pernštejna a španělské dámy Marie Manrique de Lara, manželka nejprve jihočeského magnáta Viléma z Rožmberka, poté vůdčí postavy české katolické šlechty Zdeňka Vojtěcha Popela z Lobkovic, je jakýmsi prototypem šlechtičny sklonku renesance a nástupu nové, barokní doby. Polyxena z Lobkovic (1566–1642) v monografii historičky Marie Ryantové vystupuje jak v roli představitelky nejvyšší šlechty českých zemí, správkyně svých statků, která uměla v případě potřeby sama úspěšně hospodařit, tak v roli ženy politicky aktivní. Asi nejvíce se takto zapsala do obecného povědomí tím, že po pražské defenestraci v roce 1618 poskytla ve svém domě útočiště svrženým královským místodržícím Slavati a Martinicovi. Kniha M. Ryantové ukazuje i další z důležitých tváří Polyxeny, její katolickou zbožnost, kterou sdílela se svým druhým manželem a jejíž odvrácenou stranou bylo nesmlouvavě přísné zasahování proti nekatolíkům na vlastních panstvích po porážce stavovského povstání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Polyxena z Lobkovic - Obdivovaná i nenáviděná první dáma království