Portolánový atlas Jaume Olivese (1563) ve Vědecké knihovně v Olomouci

Kód: 2442580

Úplný název:

Portolánový atlas Jaume Olivese (1563) ve Vědecké knihovně v Olomouci (Kupčík Ivan):

Autor a popis:

Kupčík Ivan, UP OLOMOUC, 136 stran, jazyk - čeština, angličtina, italština, španělština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
286 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Výpravná publikace představuje vzácný rukopisný atlas portolánových map ze druhé poloviny 16. století uchovávaný Vědeckou knihovnou v Olomouci. Středověké portolány byly původně určeny pro navigaci a plavbu podél pobřeží Středozemního moře a evropského pobřeží Atlantského oceánu. Od poloviny 15. století ovšem svou původní funkci ztrácejí a z atlasů se stávají především vyhledávaná umělecká díla, produkovaná na objednávku bohatých kupeckých a aristokratických rodin. Takový je i nákladně zdobený atlas Katalánce Jaume Olivese z roku 1563, který na šesti pergamenových listech pozoruhodně přesně zachycuje oblast Středozemního a Černého moře a severní část Atlantického oceánu. Kniha je čtyřjazyčná, vedle české obsahuje také anglickou, španělskou a italskou verzi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Portolánový atlas Jaume Olivese (1563) ve Vědecké knihovně v Olomouci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Portolánový atlas Jaume Olivese (1563) ve Vědecké knihovně v Olomouci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Portolánový atlas Jaume Olivese (1563) ve Vědecké knihovně v Olomouci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Portolánový atlas Jaume Olivese (1563) ve Vědecké knihovně v Olomouci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Portolánový atlas Jaume Olivese (1563) ve Vědecké knihovně v Olomouci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Portolánový atlas Jaume Olivese (1563) ve Vědecké knihovně v Olomouci