Audio CD: Portrait - 2 CD

Kód: 54206280

Úplný název:

Audio CD: Portrait - 2 CD (Novák Richard):

Autor a popis:

Novák Richard, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
295 Kč (351 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.1.2018 dopoledne. 
 

"Richard Novák – Portrait
Árie z oper: Mozart – Don Giovanni, Dvořák – Rusalka, Čajkovskij – Evžen Oněgin, Glinka – Ruslan a Ludmila, Musorgskij – Boris Godunov, Offenbach – Hoffmanovy povídky, Verdi – Don Carlos, Macbeth, Simone Boccanegra, Luisa Miller, Wagner – Valkýra, Janáček – Příhody lišky Bystroušky.
Písně: Wolf – Mörike-Lieder (výběr), Schubert – Schwanengesang (výběr), Křička – Severní noci, Dvořák – Biblické písně

Richard Novák – bas, Orchestr a sbor Janáčkovy opery Brno / František Jílek, Jan Štych, Miroslav Hoňka, Jaroslav Kyzlink. Gerhard Zeller – klavír, Pražská komorní filharmonie / Tomáš Hanus


Zpěvák, který vám s Českou filharmonií za zády téměř v 85 letech zazpívá Revírníka v závěru Lišky Bystroušky tak, že vám spadne čelist, ten už asi o zpívání něco ví. A taky o životě. Měl štěstí na učitele, je houževnatý a celý život na sobě pracoval. Nebál se přerušit kariéru v jejím zdánlivém vrcholu, když měl pocit, že jeho hlas ztrácí vnitřní oporu, a začít zase od začátku. V roce 1961 získal 2. cenu v Toulouse (soutěž vyhrál José van Dame), 1962 titul laureáta v holandském Hertogenbosch. Dvořák, Verdi a Janáček – to jsou tři pilíře jeho repertoáru, současně tři velké hudební lásky. Hostoval v Teatro Colón, na Salcburském festivalu pod taktovkou C. Abbada, v Paříži, Madridu či Benátkách. V oratorních dílech zpíval pod K. Ančerlem a V. Neumannem, Glagolskou mši nahrál s Ch. Mackerrasem i R. Chaillym. A nelze opominout jeho milovaný písňový repertoár – Schubert, Schumann, Wolf, Křička – především však Dvořákovy Biblické písně. Předkládané 2CD představuje výběr z jeho supraphonských a rozhlasových nahrávek; je poctou obdivuhodnému člověku a pěvci k životnímu jubileu, blahopřát k celoživotnímu dílu je však, zdá se, předčasné. Portrét umělce, který našel svou vlastní cestu.
"

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Portrait - 2 CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Portrait - 2 CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Portrait - 2 CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Portrait - 2 CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Portrait - 2 CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Portrait - 2 CD