Portrét – Headshot

Kód: 7413366

Úplný název:

Portrét – Headshot (kol.):

Autor a popis:

Zoner Press, 232 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
425 Kč (559 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.2.2018 dopoledne. 
 

K vyfotografování dobrého Headshotu, tedy portrétu zaměřujícího se na obličej modelu, potřebujete několik věcí. Správné osvětlení a správnou techniku, správnou pózu vhodnou pro fotografovaného člověka a hlavně výraz, který posune vaše snímky z úrovně pasovek do profesionálních výšin. Peter Hurley vám ve své knize pomůže se všemi těmito aspekty perfektní fotografie headshotu.

V první části vám bez okolků prozradí vše, co se týká techniky. Přesné rozestavení světel, přesné ohniskové vzdálenosti i expoziční nastavení fotoaparátu. Peter nemusí nic skrývat. Za svou kariéru nafotil více než 10 000 portrétních snímků a ví, že technická část je jen první krůček k dobrému snímku.

V další části se zaměřuje na to, jak fotit různé typy lidí. Víte, jak nasvítit a postavit někoho s křivým nosem tak, aby nos vypadal na fotografii rovně? Víte, jak pootočit člověka, který má každé oko jinak velké tak, aby ve výsledku působila obě stejně? Víte, jak správně složit ženě vlasy, aby byl její účes vidět, ale její tvář stále hrála na snímku prim? Peter vám na všechny otázky odpoví.

V poslední části knihy pak přichází na lámání chleba. Poslední kapitoly jsou jen o tom, jak komunikovat s modelem, jak s klienty pracovat tak, abyste z nich dostali výraz, který žádný fotograf před vámi ještě nezachytil. Cílem je udělat fotografie, které podtrhnou jejich osobnost, zachytit na fotografii je a jejich emoce. A získat z fotografovaného upřímný výraz není vůbec tak snadné, jak se může zdát. Ti z vás, kteří portrét fotografují častěji, vědí, o čem mluvím. Peter se s vámi podělí o postupy a dokonce i konkrétní fráze, které u fotografování používá on.

Kniha Portrét – Headshot je manuál pro každého portrétního fotografa, který to s focením myslí vážně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Portrét – Headshot do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Portrét – Headshot.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Portrét – Headshot (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Portrét – Headshot bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Portrét – Headshot doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Škola fotografování