Portrét v renesančním malířství v českých zemích - jeho ikonografie a funkce ve šlechtické

Kód: 7035608

Úplný název:

Portrét v renesančním malířství v českých zemích - jeho ikonografie a funkce ve šlechtické (Kubíková Blanka):

Autor a popis:

Kubíková Blanka, Národní galerie v Praze, 288 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
373 Kč (500 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace se zabývá studiem šlechtického závěsného malovaného portrétu v Čechách a na Moravě v období 16. století zejména z hlediska jeho ikonografie a funkce v rodové reprezentaci. V první kapitole jsou vyhodnocena zjištění z dobových písemných pramenů k tématu a srovnána s obdobnými zahraničními zdroji. V následujících kapitolách je sledována portrétní strategie u několika významných šlechtických rodů: u Rožmberků, pánů z Hradce, Pernštejnů a bratrských Zástřizlů. Záměrem je upozornit na různé formy a obsahové náplně rodové reprezentace vyjádřené v portrétní tvorbě. Studium ikonografie i stylového provedení podobizen bylo sledováno v evropském kontextu a s ohledem ke vztahu k portrétním vzorům, především z panovnického prostředí. Součástí publikace je i soupis známého fondu šlechtické renesanční podobizny na našem území s odkazy na literaturu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Portrét v renesančním malířství v českých zemích - jeho ikonografie a funkce ve šlechtické do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Portrét v renesančním malířství v českých zemích - jeho ikonografie a funkce ve šlechtické.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Portrét v renesančním malířství v českých zemích - jeho ikonografie a funkce ve šlechtické (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Portrét v renesančním malířství v českých zemích - jeho ikonografie a funkce ve šlechtické bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Portrét v renesančním malířství v českých zemích - jeho ikonografie a funkce ve šlechtické doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Portrét v renesančním malířství v českých zemích - jeho ikonografie a funkce ve šlechtické