Poruchy socializace u dětí a dospívajících - Prevence životních selhání a krizová interven

Kód: 2475447

Úplný název:

Poruchy socializace u dětí a dospívajících - Prevence životních selhání a krizová interven (Jedlička Richard): Prevence životních selhání a krizová intervence

Autor a popis:

Jedlička Richard, Grada, 544 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
475 Kč (559 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Autoři analyzují faktory ovlivňující primární a sekundární socializaci. Soustřeďují pozornost na otázky norem a normality lidského chování, včetně kritického přehledu reprezentativních teorií sociálních deviací. Zabývají se však také zvládáním životních potíží a stresu u dětí a dospívajících a věnují se příčinám duševní krize, rozpoznání krizového vývoje a zásadám pomoci ohroženým mladým lidem. Na případových studiích ilustrují rizika zanedbání podpory jedinců v životní krizi, poukazují na časté příčiny závadového chování, psychických poruch, vzniku závislostí a suicidiálních projevů. Jedna z kapitol se zaměřuje i na pastorační péči o děti a mládež ve zlomových situacích. Čtenáři se seznamují s teorií a praxí arteterapie, artefiletiky, výchovné dramatiky, muzikoterapie a muzikofiletiky včetně jejich uplatnění v prevenci i při nápravě poruch sebepojetí či sociálního zařazení. Publikace nezapomíná ani na pedagogicko-psychologické poradenství, služby poskytované rodičů m a dalším vychovatelům školními psychology, poradnami, speciálněpedagogickými centry a středisky výchovné péče. Neopomíjí diskusi týkající se integrace dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami do škol běžného vzdělávacího proudu, tvorby inkluzivního prostředí ani problémy institucionální péče o děti a mládež s vážnými výchovnými problémy. Pozornost je rovněž věnována sebezkušenostnímu výcviku psychosociálních dovedností u pracovníků pomáhajících profesí a poskytování supervizní podpory ve školství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Poruchy socializace u dětí a dospívajících - Prevence životních selhání a krizová interven do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Poruchy socializace u dětí a dospívajících - Prevence životních selhání a krizová interven.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Poruchy socializace u dětí a dospívajících - Prevence životních selhání a krizová interven (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Poruchy socializace u dětí a dospívajících - Prevence životních selhání a krizová interven bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Poruchy socializace u dětí a dospívajících - Prevence životních selhání a krizová interven doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Poruchy socializace u dětí a dospívajících - Prevence životních selhání a krizová interven