Poslední rituál

Kód: 7359059

Úplný název:

Poslední rituál (Sigurdardottir Yrsa):

Autor a popis:

Sigurdardottir Yrsa, Metafora, 424 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
48 Kč (59 Kč)
  / ks  
koupit
 

Na místě vraždy zůstalo tělo bez očí... Co nám odhalí třetí znamení?
Jsme na Islandu, v budově univerzitní katedry historie. A právě zde je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthewa a islandskou právničku Tóru.
Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi.
Tóra s Matthewem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie. Další stopa, báseň psaná krví, vede prozměnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést "třetí znamení".
Přes to všechno není román jen obyčejnou detektivkou. Svou oblibu získal i barvitě vylíčeným, pracovním i milostným, životem rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí. Příznivce tajemna a magie potěší realistickým pohledem do této nanejvýš zajímavé oblasti a milovníky kriminálních příběhů napínavým pátráním po vrahovi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Poslední rituál do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Poslední rituál.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Poslední rituál (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Poslední rituál bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Poslední rituál doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Detektivky, krimi