Post bellum 1866 (Post bellum - Svíbský les), Oklamaný - Der Betrogene

Kód: 7272083

Úplný název:

Post bellum 1866 (Post bellum - Svíbský les), Oklamaný - Der Betrogene (Körner Vladimír):

Autor a popis:

Körner Vladimír, Dauphin, 270 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
210 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
 

Ve třech novelách (Post bellum, Svíbský les a Oklamaný – Der Betrogene) se Vladimír Körner pokusil o osobitý přístup k dějinné události prusko-rakouské války roku 1866. Hlavními hrdiny jeho novel jsou beznadějní outsideři, poznamenaní totálním existenciálním zmarem a ztrátou všech lidských hodnot. Nikdo z nich není schopen se se zkušeností války vyrovnat a všichni bloudí zpět k výchozímu bodu, kterým je právě bitva u Hradce Králové. Nechybí zde ani typicky „körnerovsky“ naturalistická obraznost, expresivní chvění a hluboká skepse. První dvě novely vyšly spolu v roce 1986 pod společným názvem Post bellum 1866 a jsou vlastně tím, co zbylo z původního Körnerova záměru vytvořit velký román o.válečném roku 1866. Třetí novela, Oklamaný – Der Betrogene, která vyšla v roce 1994 a byla odměněna Cenou Českého literárního fondu 1995, patří k vrcholným dílům české prózy 90. let 20. století. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Post bellum 1866 (Post bellum - Svíbský les), Oklamaný - Der Betrogene do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Post bellum 1866 (Post bellum - Svíbský les), Oklamaný - Der Betrogene.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Post bellum 1866 (Post bellum - Svíbský les), Oklamaný - Der Betrogene (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Post bellum 1866 (Post bellum - Svíbský les), Oklamaný - Der Betrogene bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Post bellum 1866 (Post bellum - Svíbský les), Oklamaný - Der Betrogene doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Historické romány / Post bellum 1866 (Post bellum - Svíbský les), Oklamaný - Der Betrogene