Postavení finančních institucí v novém insolvenčním zákoně

Kód: 7201773

Úplný název:

Postavení finančních institucí v novém insolvenčním zákoně (Holeček Jakub):

Autor a popis:

Holeček Jakub, LINDE, 256 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
319 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předkládaná monografie souhrnným a vyčerpávajícím způsobem mapuje zvolené téma. Stěžejní část publikace je věnována aktuálnímu tématu postavení bank a ostatních finančních institucí jakožto věřitelů v insolvenčním řízení. S ohledem na aktuálně probíhající světovou hospodářskou krizi se jedná o téma vysoce aktuální, navíc s prokazatelně celospolečenským dopadem. Naproti tomu doba dosavadní účinnosti průlomového insolvenčního zákona, upravujícího zvolenou materii, nepřesahuje rok a půl. Příslušné odborné literatury, věnující se tématice související s tímto novým právním předpisem, je tedy doslova jako šafránu. Předkládané dílo tak vstupuje do dosud pouze nedostatečně zmapované oblasti a nabízí čtenáři fundovaný, obsáhlý a současně čtivý a přehledně strukturovaný náhled na ožehavé otázky, které s postupem finančních institucí proti svým věřitelům v úpadkovém řízení z podstaty věci souvisejí. Nedílnou součástí předkládané publikace je i uvedení čtenáře do problematiky případného úpadku bank a ostatních finančních institucí. Publikace se konečně neomezuje na pojednání představené problematiky z hlediska výlučně národní legislativy. Její nedílnou součást představuje i seznámení čtenáře s právními předpisy na úrovni evropského (komunitárního) práva, kterými je Česká republika vázána. Předkládaná monografie tak jistě poskytne hodnotné informace a neocenitelnou pomoc nejen pracovníkům právních oddělení bank, pojišťoven, úvěrových družstev a jiných finančních institucí, ale ve stejné míře i soudcům, advokátům, pracovníkům orgánů státní a veřejné správy, pedagogům a studentům právnických fakult a vysokých právnických škol a dále i celé zainteresované odborné i laické veřejnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Postavení finančních institucí v novém insolvenčním zákoně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Postavení finančních institucí v novém insolvenčním zákoně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Postavení finančních institucí v novém insolvenčním zákoně (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Postavení finančních institucí v novém insolvenčním zákoně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Postavení finančních institucí v novém insolvenčním zákoně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Postavení finančních institucí v novém insolvenčním zákoně