Postkoloniální myšlení IV

Kód: 8725924

Úplný název:

Postkoloniální myšlení IV (Appadurai Arjun, Grosfoguel Ramón, Hall Stuart, Chakrabarty Dipesch, Chatterjee Partha, Spivak Gayatri Chakravorty):

Autor a popis:

Appadurai Arjun, tranzit.cz, 256 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
214 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Výbor teoretických studií a esejů je čtvrtým svazkem série Postkoloniální myšlení. Tato série má volně chronologickou návaznost a obsahuje jak překlady ucelených knih (Frantz Fanon – Černá kůže, bílé masky a Homi K. Bhabha – Místa kultury), tak dvě antologie vybraných textů.
Stávající svazek se zaměřuje na následující období od osmdesátých let dvacátého století po současnost. V průběhu této doby se postkoloniální reflexe autorů a autorek působících na převážně anglo-amerických univerzitách rozvinula napříč celou sférou humanitních disciplín.

Tato reflexe přináší kritickou revizi filosofických, historických, antropologických, literárních, kulturních i genderových či jinak předsudečně zaměřených reprezentací, identit a narativů/vyprávění dějin. Klíč pro pochopení současné situace nejen v kolonizovaných zemích, ale také v kontextu globalizace je možné nalézt v rozličných proměnách pojmu postkoloniality. Sám tento pojem není však nikterak homogenní a byl či je často problematizován pro svoji historickou neurčitost, teoretickou nezakotvenost či obecně pojmovou proměnlivost. Smyslem výboru je českému čtenáři nabídnout pluralitu přístupů a kritických stanovisek teoretického postoje, jenž vedl ke změně společenskovědního paradigmatu v posledních třiceti letech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Postkoloniální myšlení IV do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Postkoloniální myšlení IV.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Postkoloniální myšlení IV (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Postkoloniální myšlení IV bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Postkoloniální myšlení IV doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Postkoloniální myšlení IV