Postkoloniální myšlení V.

Kód: 8725927

Úplný název:

Postkoloniální myšlení V. (Fanon Franz): Psanci této zeme

Autor a popis:

Fanon Franz, tranzit.cz, 294 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
203 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Psanci této země Frantze Fanona jsou psychiatrickou a psychologickou analýzou dehumanizačních vlivů kolonizace na jednotlivce- muže a ženu, a na národ, ze kterých plynou širší sociální, kulturní a politické důsledky příznačné pro vznik sociálního hnutí za dekolonizaci osoby a lidu. Francouzský název knihy Les damnés de la Terre pochází z úvodních slov Internacionály, levicové hymny 19. století.
V úvodu knihy Psanci této země z roku 1961 podpořil filozof Jean-Paul Sartre Fanonovu obhajobu spravedlivého násilí kolonizovaných proti kolonizátorovi jako nezbytnou pro jejich mentální zdraví a politické osvobození. Sartre následně použil tento úvod v Kolonialismu a neokolonialismu (1964), politicko-filozofické kritice francouzského kolonialismu v Alžíru. Politické zaměření textu je zřejmé již v první kapitole nazvané „Concerning Violence“ (O násilí), kde Fanon kritizuje kolonialismus a jeho postkoloniální odkaz, pro který je násilí prostředkem katarze a osvobození od statusu koloniálního subjektu.
Kniha Psanci této země prostřednictvím kritiky nacionalismu a imperialismu představuje diskuzi nad osobním a společenským duševním zdravím, diskuzi nad tím, jak je jazyk (slovo) využíván k ustavení imperialistických identit, jako je kolonizátor a kolonizovaný, s cílem naučit a psychologicky zformovat původního obyvatele a kolonizátora do jejich příslušných rolí otroka a pána, a diskuzi nad rolí intelektuála v revoluci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Postkoloniální myšlení V. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Postkoloniální myšlení V..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Postkoloniální myšlení V. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Postkoloniální myšlení V. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Postkoloniální myšlení V. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Postkoloniální myšlení V.