Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Kód: 8666023

Úplný název:

Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (Čtvrtník Pavel, Galuška Jan, Tošnerová Patricia):

Autor a popis:

Kol., Knihy 555, 196 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
421 Kč (570 Kč)
  / ks  
koupit
 

Na českém knižním trhu dosud ojedinělá publikace provází dějinami pošty, nejstaršího komunikačního prostředku lidské civilizace, od starověkých poselských systémů až po současnost. Kniha, bohatě vybavená často jedinečnými reprodukcemi dobové grafiky, map a fotografií, popisuje cestu pošty dějinami jako dobrodružný a mnohotvárný příběh na pozadí politických a kulturních událostí a v souvislosti s vývojem vědy a techniky. Pošta také stála u počátku pravidelné dopravy osob, stejně jako u praktického uplatnění epochálních vynálezů telegrafu a telefonu. Nechybějí ani pohledy do temných kapitol poštovnictví, jakými byly cenzura či porušování listovního tajemství, neboť pošta byla nejen prostředkem všední mezilidské komunikace, ale i nástrojem zajišťujícím spojení mocných s mocnými. Kniha se jistě stane vítaným společníkem nejen pro všechny zájemce o historii vědy a techniky, ale také pro řadu sběratelů, a to nejen poštovních známek. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku