Posvátný baldachin - Základy sociologické teorie náboženství

Kód: 7364059

Úplný název:

Posvátný baldachin - Základy sociologické teorie náboženství (Berger Peter L.): Základy sociologické teorie náboženství

Autor a popis:

Berger Peter L., Barrister & Principal, 200 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Tento čtivý rozbor sociologických kořenů náboženské víry staví na teoriích vědění, jež Peter Berger poprvé zkoumal s Thomasem Luckmannem v knize Společenská výstavba skutečnosti (Sociální konstrukce reality). Posvátný baldachýn vychází z řady příkladů z primitivních, starobylých i současných náboženství a bravurně ukazuje, jak je náboženství výplodem společnosti, z níž vychází – náboženství je „posvátným baldachýnem“, který každá lidská společnost „vztyčuje“ nad svým světem, aby mu dala význam.

„Berger má stručný a jasný styl... ve svém oboru prakticky nemá v tvůrčím rozletu sobě rovného. Posvátný baldachýn to dokazuje v největší možné míře... je to jednoduše jeho nejdůležitější kniha. Skutečně si myslím, že se jedná o nejdůležitější příspěvek k sociologii náboženství od Weberovy práce Protestantská etika a duch kapitalismu.“
– Jeffrey K. Hadden v Commonweal

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Posvátný baldachin - Základy sociologické teorie náboženství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Posvátný baldachin - Základy sociologické teorie náboženství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Posvátný baldachin - Základy sociologické teorie náboženství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Posvátný baldachin - Základy sociologické teorie náboženství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Posvátný baldachin - Základy sociologické teorie náboženství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Posvátný baldachin - Základy sociologické teorie náboženství