Poučeni z krizového vývoje - Poválečná česká společnost v reflexi normalizační tvorby

Kód: 2002386

Úplný název:

Poučeni z krizového vývoje - Poválečná česká společnost v reflexi normalizační tvorby (Fialová Alena): Poválecná ceská spolecnost v reflexi normalizacní tvorby

Autor a popis:

Fialová Alena, Academia, 300 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
203 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Čím se zabývá normalizační angažovaná próza zachycující období 1945-1968, která vycházela vstříc dobovým ideologickým požadavkům a pokoušela se vytvořit obraz dějin v takové podobě, jež měla potvrdit legitimitu komunistického režimu v období sedmdesátých a osmdesátých let? Obecnější úvahy na téma dějin a národní paměti, souvislosti umělecké literatury a propagandy, filmu a televize a podoby normalizační literární kritiky - vše v souvislosti s analyzovanými prozaickými díly. Jádrem práce je tematický rozbor próz z jednotlivých úseků zmíněného období a dále typologie postav a způsobu, jakým byly v tomto období reflektovány společenské vrstvy a třídy: dělníci, rolníci, buržoazie, inteligence a umělci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Poučeni z krizového vývoje - Poválečná česká společnost v reflexi normalizační tvorby do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Poučeni z krizového vývoje - Poválečná česká společnost v reflexi normalizační tvorby.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Poučeni z krizového vývoje - Poválečná česká společnost v reflexi normalizační tvorby (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Poučeni z krizového vývoje - Poválečná česká společnost v reflexi normalizační tvorby bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Poučeni z krizového vývoje - Poválečná česká společnost v reflexi normalizační tvorby doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Poučeni z krizového vývoje - Poválečná česká společnost v reflexi normalizační tvorby