Pouť mého života

Kód: 7308583

Úplný název:

Pouť mého života (Teplý František):

Autor a popis:

Teplý František, Filozofická fakulta UK v Praze, 271 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
201 Kč (275 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Paměti kněze a archiváře Františka Teplého přibližují děj v oblasti českobudějovické diecéze, části jejího českého i německého venkova a města Jindřichova Hradce v letech 1891-1923.

Jejich autor reflektuje z pozice konzervativního katolíka dlouhou řadu oblastí a jevů: český i německý nacionalismus, ve sféře politiky pak vytváření politických subkultur rozštěpené společnosti, v oblasti hospodářství přináší náhled na první pozemkovou reformu, zemědělskou výrobu či výrobní a finanční družstevnictví největší informační přínos pak leží v implicitním vyjadřování Teplého politického myšlení spojeného s funkcí katolického duchovního a s jeho působením v rámci církevní struktury.
Úvodní studie je analýzou Teplého myšlení sledováním vnímání identity, míry politické aktivity a invence. Přes životní postoje utvářené ideologickou figurou selského rozumu založené na zjednodušených soudech a nechuti k teoretické rovině řešení praktických záležitostí, nemohl se Teplý vyhnout konfliktu mezi českým národním narativem a římskokatolickou tradicí. Rozuzlení ideologického zápasu se promítlo do jeho historiografické práce i do snah o reformu katolické církve.
František Teplý byl plodným autorem svázaným s českým venkovem, propagoval české venkovské tradice stejně jako hospodářský pokrok. Reprezentuje svéráznou směs moderního katolického reformismu a politického konzervativismu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pouť mého života do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pouť mého života.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pouť mého života (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pouť mého života bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pouť mého života doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Pouť mého života