Pozdrav ze Schlossbergu - Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora

Kód: 2002234

Úplný název:

Pozdrav ze Schlossbergu - Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora (Halata Martin, Lieblová Dagmar): Pameti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora

Autor a popis:

Halata Martin, Lieblová Dagmar,, Academia, 312 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
249 Kč (365 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Ve svých pamětech se Joseph Rudolph zabývá historií své rodiny i vlastními životními zkušenostmi od dětství a mládí až po dospělost. Popisuje systém školství i výuku na tehdejším gymnáziu, organizaci soudů i požitky tehdejších úředníků. Důležité a zajímavé jsou ovšem jeho vzpomínky na život na Pražském hradě kolem poloviny 19. století. Rovněž se podrobně věnuje některým významným událostem, např. pobytu francouzského krále Karla X. či korunovaci císaře Ferdinanda za českého krále. Zevrubně líčí události roku 1848 v Praze. Kromě historických postřehů se kriticky zamýšlí nad společností 19. století, zejména ve srovnání se stoletím předcházejícím.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pozdrav ze Schlossbergu - Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pozdrav ze Schlossbergu - Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pozdrav ze Schlossbergu - Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pozdrav ze Schlossbergu - Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pozdrav ze Schlossbergu - Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Pozdrav ze Schlossbergu - Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora