Požehnáni ohněm

Kód: 8610573

Úplný název:

Požehnáni ohněm (Brožková Hana, kol.): Významné osobnosti unitárské historie

Autor a popis:

Brožková Hana, Unitaria, 176 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
191 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha je sbírkou čtyřiceti životních příběhů lidí z různých dob a různých národností, kteří přímo anebo jen volně patří do tradice unitářství. Společné mají to, že byli pomyslně požehnáni ohněm konfrontovali sami sebe a své ideály s tím, co by bylo pohodlnější, ale podle jejich mínění nesprávnou životní volbou, a následně si vybrali obtížnější cestu.
Ne všechny v knize zařazené osobnosti pro své přesvědčení položily život, ale všechny musely překonat samy sebe v situaci, která hrozila určitým nebezpečím a osobními ztrátami. Oheň symbolizující toto ohrožení zde má však ještě druhý význam, můžeme ho vnímat i jako alegorii nadšení, zapálení pro věc, bez něhož si člověk jen stěží dobrovolně vybere méně pohodlnou cestu. Jsou zde zařazeny i mnohé poměrně známé osobnosti, například Thomas Jefferson, Ralph Waldo Emerson, Louisa May Alcottová, Charlotta Garrigue Masaryková či Rabíndranáth Thákur.
Soudobé unitářství a univerzalismus staví na náboženské toleranci, respektu k názorům druhého a na individuálním přístupu ke spiritualitě. A i když se unitáři mohou mezi sebou v různých východiscích a přístupech lišit, měla by ji být vždy společná snaha nevnímat případné rozdíly jako překážku k pěstování kladných vztahů mezi lidmi a vědomí, že je to vždy především aplikovaná etika, respektive praktické skutky, jimiž lze vážit opravdovost vlastní duchovní cesty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Požehnáni ohněm do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Požehnáni ohněm.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Požehnáni ohněm (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Požehnáni ohněm bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Požehnáni ohněm doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé