PRAG UND DIE GROSSEN KULTURZENTREN EUROPAS IN DER ZEIT DER LUXEMBURGER (1310-1437)

Kód: 8725810

Úplný název:

PRAG UND DIE GROSSEN KULTURZENTREN EUROPAS IN DER ZEIT DER LUXEMBURGER (1310-1437) (Jarošová Markéta):

Autor a popis:

Jarošová Markéta, Togga, 808 stran, jazyk - nemčina, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
503 Kč (690 Kč)
  / ks  
koupit
 

Praha, která byla od pradávna sídlem českých knížat a králů, se po té, co byl Karel Lucemburský korunován římským králem, stala i sídelním městem vladařů Svaté říše římské. Karel IV. přikládal Praze mimořádný význam a řadou svých počinů usiloval o její povznesení. Velké zisky relikvií, které přivážel do Prahy a na Karlštejn, měly Praze dodat nimbus posvátnosti, aby tak Praha byla srovnatelná s jinými posvátnými místy křesťanského světa. Sám Karel IV. měl veliký osobní podíl na zakládání nových pražských klášterů a kostelů. K jeho fundacím patřilo i založení univerzity, první na sever od Alp. Nad Prahou vyrůstala v době Karla IV. a jeho syna Václava IV. katedrála sv. Víta. Výrazem vladařské reprezentace ale byly nejen architektonické monumenty, ale i díla tvorby sochařské a malířské. Praha se tehdy stala jedním z nevýznamnějších duchovních a uměleckých center Evropy, k nimž patřila Paříž, papežský Avignon a některá města v Itálii i v německých oblastech Svaté říše římské. Mezi pražským lucemburským dvorem a vladařskými dvory souvěké Evropy se vytvořila síť pozoruhodných vazeb, které nalezly výraz i v transferu idejí a uměleckých proudů. Praha v této době svého zlatého věku nejen mnohé přijímala, ale stala se také inspirativním zdrojem mimořádného evropského významu. Tomuto postavení a úloze Prahy je věnovaná publikace vydaná u příležitosti 660. výročí založení Karlovy Univerzity.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit PRAG UND DIE GROSSEN KULTURZENTREN EUROPAS IN DER ZEIT DER LUXEMBURGER (1310-1437) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s PRAG UND DIE GROSSEN KULTURZENTREN EUROPAS IN DER ZEIT DER LUXEMBURGER (1310-1437).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení PRAG UND DIE GROSSEN KULTURZENTREN EUROPAS IN DER ZEIT DER LUXEMBURGER (1310-1437) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na PRAG UND DIE GROSSEN KULTURZENTREN EUROPAS IN DER ZEIT DER LUXEMBURGER (1310-1437) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S PRAG UND DIE GROSSEN KULTURZENTREN EUROPAS IN DER ZEIT DER LUXEMBURGER (1310-1437) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / PRAG UND DIE GROSSEN KULTURZENTREN EUROPAS IN DER ZEIT DER LUXEMBURGER (1310-1437)