Praha očima ptáků

Kód: 8689910

Úplný název:

Praha očima ptáků (Berger Jiří): Prague from the bird´s eye view / Prag aus der Vogelperspektive

Autor a popis:

Berger Jiří, S & D Nakladatelství, 192 stran, jazyk - čeština, angličtina, nemčina, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
369 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
 

Významný plzeňský fotograf Jiří Berger se specializuje v posledních letech stále více na leteckou fotografii. Od června do prosince 2005 se věnoval Praze, z dvojmotorového dvojplošníku Morava L 200 pořídil více než 2000 záběrů, do publikace jich bylo vybráno 170, tak aby charakterizovaly město a jeho nejbližší okolí.
Dávno, v r. 1966, vyšla kniha leteckých fotografií Eugena Vasiliaka Nad Prahou, po 40 letech se tak čtenářům dostává do rukou podobná publikace - svědek dnešní podoby Prahy. Představuje nejen historické jádro s významnými památkami, ale i město za branami, zástavbu 19. století, nové kvalitní urbanistické celky, dopravní stavby zdařile zakomponované do krajiny a také neotřelé poetické pohledy na Prahu zasněženou, Prahu v bílém hávu. Exkluzivní a leckdy překvapivé pohledy jsou doplněny zasvěcenými poutavými texty Vladimíra Soukupa, přeloženými do anglického a německého jazyka, které knihu předurčují k tomu, aby se stala pěknou vzpomínkou na návštěvu Prahy nebo exkluzívním dárkem pro zahraniční partnery. Pražané pak spatří svůj dům, svoji ulici, čtvrť, místo, kde žijí, pracují, jezdí na kole, chodí na procházky. Snad i pro pocit té zdravé pýchy a hrdosti nad krásou stověžatého města stojí za to, mít publikaci ve své knihovně a občas jí listovat a dívat se shůry, s nadhledem, očima ptáků.
Publikace byla představena veřejnosti na veletrhu Svět knihy 2006, úlohy kmotra se zhostil významný fotograf Zdeněk Thoma, akci moderovala Alena Zárybnická, která má se svojí zálibou v létání na větroni k tematice velmi blízko.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Praha očima ptáků do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Praha očima ptáků.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Praha očima ptáků (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Praha očima ptáků bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Praha očima ptáků doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Praha očima ptáků