Prahou pod pancířem povstalců - České květnové povstání ve fotografii - Svazek I

Kód: 2042273

Úplný název:

Prahou pod pancířem povstalců - České květnové povstání ve fotografii - Svazek I (Jakl Tomáš): Ceské kvetnové povstání ve fotografii - Svazek I

Autor a popis:

Jakl Tomáš, Mladá fronta, 216 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

První svazek nové ediční řady České květnové povstání ve fotografii podrobně
mapuje jednu z málo známých kapitol revolučních dnů v květnu 1945: použití bojových vozidel na straně pražských povstalců.
Publikace je uvozena edicí klíčového pramene k dané problematice - „Souhrnné zprávy o bojích útočné vozby ve dnech 5. až 9. května 1945“ velitele Útočné vozby Vojenského velitelství Velké Prahy plukovníka generálního štábu Zdeňka Vltavského ze 4. června 1945.
Hlavní část knihy tvoří soubor 225 unikátních dobových fotografií, které svým
nezaměnitelným jazykem často korigují písemné zprávy, a především nás jakoby kouzlem dokážou přenést do vzrušených dní května 1945, které v dobrém i zlém v mnohém předznamenaly těžká poválečná desetiletí.
Kniha vychází ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a Vojenským ústředním archivem - Vojenským historickým archivem Praha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Prahou pod pancířem povstalců - České květnové povstání ve fotografii - Svazek I do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Prahou pod pancířem povstalců - České květnové povstání ve fotografii - Svazek I.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Prahou pod pancířem povstalců - České květnové povstání ve fotografii - Svazek I (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Prahou pod pancířem povstalců - České květnové povstání ve fotografii - Svazek I bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Prahou pod pancířem povstalců - České květnové povstání ve fotografii - Svazek I doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Prahou pod pancířem povstalců - České květnové povstání ve fotografii - Svazek I