Praktikum z práva sociálního zabezpečení

Kód: 7502090

Úplný název:

Praktikum z práva sociálního zabezpečení (Melotíková Petra, Halířová Gabriela):

Autor a popis:

Melotíková Petra, Halířová Gabriela, Leges, 168 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
227 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Učební pomůcka pro vysokoškolskou výuku práva sociálního zabezpečení je přehledně zpracovaná podle jednotlivých systémů sociálního zabezpečení a srozumitelnou formou představuje jejich stěžejní instituty. Ve svém již čtvrtém vydání byla značně přepracována a aktualizována k říjnu 2015.

Kapitoly jsou věnovány jednotlivým podsystémům sociálního zabezpečení (nemocenské, důchodové a zdravotní pojištění, placení pojistného na tato pojištění, pravomoc a působnost orgánů sociálního zabezpečení, rozhodování o jednotlivých sociálních dávkách, státní sociální podpora, sociální pomoc aj.) a jsou rozčleněny do těchto částí:

V úvodu je nastíněna problematika a jsou vytyčeny stěžejní problémy tématu s uvedením pramenů práva. Následují modelové příklady s podrobným řešením a odkazy na právní úpravu, včetně stručného rozboru použitých právních pojmů. Další část obsahuje zadání příkladů a úkolů k samostatnému procvičování probrané látky. Příklady vycházejí z typických životních situací a jejich řešení rozvíjí schopnost studentů interpretovat a aplikovat příslušné právní předpisy. Kapitolu uzavírají kontrolní otázky určené k prověření získaných znalostí.

Autorky vychází z právní úpravy účinné ke dni 1. 10. 2015 a reagují i na legislativní změny, ke kterým dojde od ledna 2016 (zvýšení minimální mzdy, zvýšení parametrů pro výpočet dávek nemocenského pojištění a důchodového pojištění).

Kromě studentů a pedagogů mohou praktikum využít i zaměstnanci státní správy, kterým pomůže ve snadnější orientaci v problematice sociálního zabezpečení a ukáže jim možná řešení problémů z praxe.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Praktikum z práva sociálního zabezpečení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Praktikum z práva sociálního zabezpečení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Praktikum z práva sociálního zabezpečení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Praktikum z práva sociálního zabezpečení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Praktikum z práva sociálního zabezpečení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro VŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro VŠ / Praktikum z práva sociálního zabezpečení