Přátelský podvod - Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století

Kód: 2002398

Úplný název:

Přátelský podvod - Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století (Pořízková Lenka): Mystifikace (nejen) v ceské literature 20. století.

Autor a popis:

Pořízková Lenka, Academia, 276 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
263 Kč (385 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Je mystifikace literárněvědný problém a jak se projevuje v české literatuře 20. století? Jakým způsobem je mystifikace využívána coby prostředek organizace literárního pole a života? Jak se podílí na textové struktuře literárního díla jako takového? V deseti kapitolách se autorka postupně věnuje zahraničnímu bádání v oblasti literárních klamů, jejich historickému vývoji, možnostem teoretického a metodologického uchopení mystifikací, otázce manipulace s autorstvím literárního díla, etickým a estetickým aspektům hodnocení mystifikací. Prověřuje způsob reakce mystifikací na dobový kulturní kánon, autorská autostylizační gesta či paratextové literární hry. Uvažuje, zda je možné jako mystifikační klasifikovat některé naratologické figury historických próz… Závěrem autorka konstatuje, že je literární mystifikace jakýmsi verbálním konceptuálním uměním. Kniha zaplňuje mezeru v literárněvědném bohemistickém výzkumu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přátelský podvod - Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přátelský podvod - Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přátelský podvod - Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přátelský podvod - Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přátelský podvod - Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Přátelský podvod - Mystifikace (nejen) v české literatuře 20. století