Právní subjektivita

Kód: 7357745

Úplný název:

Právní subjektivita (kol.):

Autor a popis:

Kol., Wolters Kluwer, 188 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
226 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Pojem právní subjektivity – jeden z centrálních pojmů právní teorie – dodnes nemá jasný a jednoznačný obsah. Autor ve svém pohledu na právní subjektivitu spojuje velmi dobrou znalost teorie s rozsáhlými praktickými zkušenostmi a ukazuje, že „debata o pojmu právní subjektivity je všechno, jen ne uzavřená“.

První část knihy je věnována teoretickým východiskům přemýšlení o právní subjektivitě a jejich kritice. Autor od rozboru jednotlivých teorií právnických osob přechází k deduktivnímu vymezení právní subjektivity a pracuje s pojmem nedokonalé subjektivity.

Druhá část monografie je věnována praktickým otázkám, zejména z oblasti obchodního práva. Autor aplikuje deduktivní teorii subjektivity na fenomén skupin společností a shrnuje jejich význam pro ekonomickou a právní realitu druhé poloviny 20. století. Vedle nesporných přínosů seskupení podnikatelských subjektů upozorňuje i na některé negativní jevy, které přinášejí do obchodního práva, a navrhuje možné způsoby jejich eliminace.

V závěru knihy autor rozebírá úpravu jednotlivých institutů souvisejících s právní subjektivitou v platném právu a v zákoně o obchodních korporacích, např. péči řádného hospodáře, povinnosti společníků, smluvní koncerny a další otázky podnikatelských seskupení. Ani tady nechybí kritický rozbor právní úpravy a náměty na její zlepšení.

Nahlédnout do Právní subjektivita Nahlédnout do Právní subjektivita

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Právní subjektivita do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Právní subjektivita.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Právní subjektivita (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Právní subjektivita bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Právní subjektivita doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Právní subjektivita