Právo na pomezí diktatury a demokracie - Právní vyrovnání s totalitní minulostí v České re

Kód: 8728450

Úplný název:

Právo na pomezí diktatury a demokracie - Právní vyrovnání s totalitní minulostí v České re (Kozák Jiří): Právní vyrovnání s totalitní minulostí v Ceské republice po roce 1989

Autor a popis:

Kozák Jiří, Auditorium, 168 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
166 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Čtvrtstoletí od listopadu 1989 je příležitostí nejen připomenout si výročí sametové revoluce a znovu se ohlédnout do historie poválečných let a komunistické vlády, ale také bilancovat polistopadový vývoj, včetně toho, jak společnost zareagovala na svou totalitní minulost a s ní spojené bezpráví. Způsob, jakým se demokratická společnost vymezila vůči období komunistické diktatury a událostem, které jí předcházely, ovlivnil nejen současnou podobu politického a ekonomického uspořádání státu, ale i charakter jeho ústavního a právního systému. Složité případy právní reakce na minulost, v nichž se střetávaly a byly souběžně aplikovány hodnotově zcela neslučitelné normativní systémy socialistického a demokratického práva, přispěly ke kvalitativní proměně právního myšlení a rozhodování, vykročením mimo hranice psaného práva. Předkládaná kniha sleduje tuto proměnu a věnuje se základním okruhům právní reakce na minulost, včetně trestních procesů, lustrací a restitucí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Právo na pomezí diktatury a demokracie - Právní vyrovnání s totalitní minulostí v České re do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Právo na pomezí diktatury a demokracie - Právní vyrovnání s totalitní minulostí v České re.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Právo na pomezí diktatury a demokracie - Právní vyrovnání s totalitní minulostí v České re (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Právo na pomezí diktatury a demokracie - Právní vyrovnání s totalitní minulostí v České re bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Právo na pomezí diktatury a demokracie - Právní vyrovnání s totalitní minulostí v České re doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Právo na pomezí diktatury a demokracie - Právní vyrovnání s totalitní minulostí v České re