Přece nechcípnu jen tak!

Kód: 8737451

Úplný název:

Přece nechcípnu jen tak! (Klimek Hynek):

Autor a popis:

Klimek Hynek, Plejáda publishing s.r.o., 112 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
70 Kč (29 Kč)
  / ks  
koupit
 

Hynek Klimek s paralympioničkou Janou Fesslovou
V srpnu 2009 dosáhla Jana Fesslová jako první vozíčkářka na světě nejvyšší horský průsmyk Khardung La v nadmořské výšce 5680 metrů, kam vede cesta, která se ovšem ani s nadsázkou nedá nazvat silnicí, v indické části Himalájí. Dojela sem po náročné cestě s motorkářskou expedicí Blue Land.
To již za sebou měla první část boje s rakovinou a svým ochrnutím, ale rovněž tři nové české rekordy v kategorii tělesně postižených sportovců v hodech diskem a oštěpem a vrhu koulí, medaili z paralympiády v Pekingu, celou sbírku domácích titulů a řadu vítězství na domácích i mezinárodních závodech. A také tři cesty do Číny, a další na Kubu a do Peru na Machu Picchu. Plní si tím své sny. Na první z cest do Číny se vydala úplně sama, se skrovným vybavením a minimem financí. Potřebovala sama sobě dokázat, že se svým handicapem dokáže žít a život na vozíku zvládnut.
Ochrnula po zranění ve svém milovaném sportu, házen, když ji protihráčka při výskoku s míčem strhla a ona si po pádu poranil páteř. To bylo v dubnu 1999, den po její svatbě. Má skvělého manžela, který nejenže ji po úraze neopustil, ale všemožně ji podporuje a při trénincích i na závodech jí dělá servismana. Přesto po návratu z nemocnice, kde pobyla rok a půl, byla v hluboké depresi a krůček od sebevraždy. Rozmyslela si ji na poslední chvíli a pak se začala se svým handicapem rvát. Nad rakovinou však stále ještě nezvítězila a k ní se přidal zlatý stafylokok. I s tím se statečně rve, i když po chemoterapiích je to s jejím zdravotním stavem vždy nahoru, dolů, nahoru, dolů… Vždy se však nakonec odrazí k výšinám. Dává si vysoké cíle a dosahuje jich. A má jich ještě spoustu: Další medaile z paralympiád, další cesty, dostudovat vysokou školu, dělat trenérku v házené,
„Nechcípnu přece jen tak,“ říká s nadhledem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přece nechcípnu jen tak! do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přece nechcípnu jen tak!.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přece nechcípnu jen tak! (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přece nechcípnu jen tak! bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přece nechcípnu jen tak! doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu