Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany

Kód: 7357715

Úplný název:

Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany (kol.):

Autor a popis:

David Ludvík, Bílková Jana, Podivínová Martina, Wolters Kluwer, 164 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
242 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
 

 

Přehled judikatury, nabízí 52 rozhodnutí z právních oblastí, v nichž je dominantním prvkem dobrovolné sdružování občanů. Ve vybraných judikátech převažují právní vztahy uvnitř občanských sdružení, pro něž se již běžně užívá synonymum spolek. Početně minoritní, významem však nepřehlédnutelnou část tvoří rozhodnutí z interního života církví a náboženských společností; prozatím jediný judikát se zabývá konfliktem mezi politickou stranou a jejími členy.

Před jednotlivé části je zařazen stručný úvod. Judikatorní novost publikovaných rozhodnutí nás vedla k tomu že za větším počtem jednotlivých textů je připojena kratší či delší poznámka, která má vysvětlit souvislosti, jež nemohly být přímo -- v odůvodnění rozhodnutí ani v právní větě -- zmíněny.

Většina rozhodnutí pochází ze senátu 28 Cdo Nejvyššího soudu. Nemohlo tomu být jinak, neboť tento senát se žalobami členů dobrovolných sdružení proti těmto subjektům v posledním desetiletí podle rozvrhu práce zabývá.

 

Nahlédnout do Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany Nahlédnout do Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Přehled judikatury. Soudní ochrana člena spolku, církve a politické strany